מודלים מורכבים בדיוק מרבי

נסקט לייזרים – מודלים מורכבים בדיוק מרבי

מאת רחל ליברמן

נסי שמעוני הוא בן הדור השני בתעשיית היהלומים. אביו עמוס, מותיקי תעשיית היהלומים בישראל, העביר את ניהול מחלקת היצור של החברה לידי בנו נסי, שהקים לפני שנה וחצי את מחלקת הלייזרים במפעל.

מדוע הוא בחר להקים מחלקת לייזרים? כשנסי, מהנדס מחשבים בהכשרתו, בא לייצר צורות מורכבות ומדויקות מאוד ביהלומים, הוא שם לב שלא היה מי שיענה על צורך זה בצורה נאותה. כאדם שינק כילד את הידע ביהלומים על ברכי אביו, ויודע היטב את כל השלבים של ליטוש היהלום וניקודו, הוא החליט להקים עסק ללייזרים, כשהוא מסתייע בידע על יצור היהלומים שצבר משך השנים יחד עם ידע טכנולוגי נרחב. התוצאה היא שתי מערכות ייחודיות של לייזרים שנבנו במיוחד לניסור מודלים מורכבים מאוד .

“בנוסף להכשרתי כמהנדס מחשבים, אני גם משבץ יהלומים ואבני חן מדופלם וגרפיקאי. בזכות ראיתי הכוללת, מתחילת ייצור היהלום ועד לשיבוץ עצמו, ביכולתי לייעץ לקליינטים כיצד לחתוך יהלומים בצורה המשתלמת ביותר. אני מסייע ליצרני ותכשיטני יהלומים, בעזרת הטכנולוגיה שפיתחתי, לבנות צורות מורכבות בדיוק גבוה ביותר “.

נסי מסביר את התהליך: “התכנון של התכשיט מתבסס על תוכנות גרפיקה ושירטוט מיוחדות. בעזרת התוכנות ניתן לבנות מעין פסיפס של יהלומים לצורך ההרכבה בתכשיט. אני חותך את מודל האבן שמורכב מזוויות ומקשתות מדויקות שמשלימות אחת את השנייה בפסיפס ברמה גבוהה, כמובן שניתן לחתוך את האבנים בגלם ובמלוטש וליצור זוגות וסדרות של יהלומים בדיוק מרבי”.

נסי עובד בעיקר עם יצרני יהלומים,יצרני שעונים ותכשיטנים מקומיים, ולאחרונה שלח פרויקט ראשון לחו”ל. בכוונתו להרחיב את עסקיו גם לחו”ל.

ישנן חברות שמהססות להיכנס לצורות מורכבות עקב עלות פיתוח המודלים והתאמתם למערכות הלייזר. נסי מדגיש: “פיתוח המודלים והתאמתם למערכת הלייזר נעשה על ידי ללא כל תשלום”.

בנוסף למומחיות המיוחדת בתחום המודלים המורכבים, החברה מספקת גם שרותי הלייזר הקיימים בתעשייה כמו ניסור לייזר בזוויות, חורים, גומות, ביקוע, סימון ורישום על אבנים .

נסי מסכם: “החברה שלי דינאמית מאוד. אני יכול בסיפוק לומר שעד היום הצלחתי לענות על כל צרכיהם המגוונים של לקוחותיי בתחום הלייזר בהצלחה מרובה, וידי עוד נטויה…”

 

לינק לכתבה המקורית לחץ כאן .

 

© Copyright – NesCut Lasers 2010